Warning: setcookie() expects parameter 3 to be integer, array given in /home/sokewebtasarim/public_html/back/inc/func.php on line 1282
Web Tasarım

Şablon Web Tasarım vs Özel Web ...

Şablon Web Tasarım vs Özel Web Tasarım

7/24 açık dijital dükkanınız olan web sitelerin gerekliliği hakkında birçok yazı yazdık. Bu web sitelerin işleyişi ve nasıl donanımlara sahip olursa, daha iyi verim alınabileceği hakkında da konuştuk.

Şimdi sırada özel web tasarım konusunun detaylarına inmek var.

Öncelikle tanımlama yapmak gerekirse özel web tasarım; şablon (template) sitelerden farklı olarak tasarım ve yazılım kurgusu belirli bir senaryoya göre oluşturulan web sitelerdir.

Şablon web site ile özel tasarım web site betimlemesini en iyi yapan şey, hazır giyim ürünü ile özel dikim ürün farkıdır. Şablon web site, hazır giyim ürünü iken özel web tasarım, tam olarak size göre oluşturulmuş giyim ürününü 

Şablon Web Site Özellikleri

    Tasarım olarak size özgü oluşturulmamış web sitelerdir. Bu nedenle sitenizi, tasarım açısından başka bir yerde görme ihtimaliniz yüksektir.

    SEO altyapıları zayıftır. Bu sebepten arama motorundaki görünürlüğünüz de etkilenecektir.

    Web site yönetimi kullanışlı ve kolay değildir.

    Daha düşük maliyete, daha düşük verim almanızı sağlar.

    Firmanız açısından profesyonel ve gelişmiş vizyon anlayışınızı yansıtamaz.

    Kullanıcı deneyimi açısından zayıftır. Bu nedenle güçlü etkileşim vaat etmezler.

Özel Tasarımlı Web Sitelerin Özellikleri

     Web sitede, sizin kurumsal yapınıza, itibarınıza ve marka vizyonuna göre oluşturulan ‘size özgü’ tasarım anlayışı hakimdir.

    Yazılımsal açıdan güvenli, sürdürülebilir ve SEO altyapısına uyumlu bir şekilde kodlama yapılır.

    Maliyet açısından size özel olarak ihtiyaçlarınıza göre kurgulandıkları için web site oluşumu için harcanan mesaiyle eşgüdümlü olarak fiyatlandırma yapılır.

    Yönetim paneli, standart bir internet kullanıcısının, web sitesini kolaylıkla yönetebilmesine imkân tanıyacak şekilde oluşturulur.

    UX ve UI açısından kullanıcı deneyimi odağıyla çevresel etmenler göz önünde bulundurularak gerekli bütün donanımlara sahip bir web site oluşturulur.

Geri
İleri